Czy połykanie jest bezpieczne


Wielu ludzi ma pytania dotyczące seksu oralnego a chorób przenoszonych drogą płciową: czy można się nimi zarazić podczas seksu oralnego? Czy możńa zarazić się innymi chorobami przez połykanie spermy? Czy połykanie spermy sprawia ci ból albo uczyni cię chorym? Czy bezpieczniej jest wypluć czy połknąć? Spróbujemy wyjaśnić kilka z tych kwestii.

Najpierw dobre informacje

Fellatio

Nasienie jest naturalnym płynem ustrojowym który, w zdrowym człowieku, nie ma jakichkolwiek chorób albo szkodliwych bakterii. Cel nasienia to prztransportować spermę do żeńskich komórek jajowych, dlatego też jest bogata w białko i inne składniki odżywcze by poprzeć i podtrzymać plemniki podczas ich stosunkowo krótkiej podróży. Sperma sama z siebie również nie jest niczym szkodliwym w przewodzie pokarmowym i jest zneutralizowana przez płyny żołądkowe zanim dotrą do niego.

Połykanie spermy zdrowego mężczyzny faktycznie jest dla ciebie korzystne, w końcu jest to bardzo intensywne źródło białka, minerałów, naturalnych cukrów i innych substancji odżywczych. Zdrowe nasienie zawiera przeważnie fruktoze i białka, a nie zawiera jakichkolwiek szkodliwych substancji chemicznych. Nieznacznie wybielony zapach nasienia poochodzi z jego zasadowego pH i znikomych śladów chloru, jeśli jednak to jest wystarczająco łagodne dla pochwy, to nie będzie miało złego wpływu na twoje usta, czy gardło.

Ponieważ kanały i gruczoły, które produkują składniki nasienia, pompują je przez cewkę moczową i pokonują taką samą drogę, którą pokonuje mocz z penisa, w spermie mogą być znikome ślady mocznika albo kwasu moczowego. Jednakże są niegroźne, zwłaszcza jeśli jest zdrowy mocz. Cewka moczowa zdrowego mężczyzny zawiera tylko śladowe ilości bakterii, i nie ma żadnych substancji w moczu które mogą być szkodliwe.

Średnio dobre wieści

Średnio dobre wieści są takie, że połykanie spermy twojego partnera nie zwiększa ryzyka złapania jakiejś choroby przenoszonej drogą płciową. Z drugiej strony jeśli twój partner ma już taką chorobą i ty uprawiałaś z nim seks oralny bez zabezpieczenia, to czy połykasz czy nie to jesteś narażona na zarażenie się tą chorobą.

Seks oralny uprawiany bez zabezpieczenia (np. robienie loda bez prezerwatywy) jest ryzykowny. Część z chorób może być przeoszona przez seks oralny jeśli twój partner jest zarażony opryszczką, kłykciną kończystą, rzeżączką, chlamydią, i kiłą. Ryzyko zarażenia się HIV podczas seksu oralnego jest wciąż nieznane. Niektórzy specjaliści mówią że nie jest możliwe przenoszenie się HIV przez fellatio, podczas gdy inni twierdzą, że istnieje takie ryzyko, zwłaszcza, jeśli są jakieś zacięcia, lub ranki na ustach osoby robiącej loda.

Ponieważ większość chorób przenoszonych drogą płciową jest przenoszona poprzez kontakt z ranami i skaleczeniami na genitaliach lub płynami przed-ejakulacyjnymi, osoba wykonującą seks oralny z zarażonym partnerem jest już narażona zanim on ejakuluje. Jeśli partner spuści Ci się do buzi, możesz być narażona na dodatkowe patogeny tychże chorób w nasieniu, które mogą zarazić Cię poprzez błonę śluzową w Twojej buzi, gardle lub przez małe ranki wewnątrz ust.

Jednakże jeśli już doszło do tego, to połykanie spermy nie wnosi żadnego dodatkowego ryzyka. Jak tylko sperma znajdzie się w buzi, połknięcie jest najszybszym sposobem pozbycia się jej. Po połknięciu enzymy trawienne i kwasy prawdopodobnie zniszczą bakterie w nasieniu a żołądek i jelita nie są podatne na zakażenie chorobami wenerycznymi.

Jeśli masz spermę Twojego partnera w buzi i martwisz się chorobami, możesz zmniejszyć ryzyko i albo szybko wypluć albo połknąć. Chodzi o to by szybko pozbyć się spermy z jamy ustnej. Potem, niezależnie czy wypluwasz czy połykasz, weź 3% roztwór nadtlenku wodoru i pogulgocz a potem splucz jamę ustną. To zabije zarrazki w buzi i gardle i wypłucze z ranek, zacięć w błonie śluzowej.

Ale ja zwymiotowałam

Chociaż w spermie nie ma nic niezdrowego, co może spowodować chorobę, niektórych ludzi mdli lub nawet wymiotują podczas, lub po, Fellatio. Jest to spowodowane odruchem dławienia i nie ma się czym przejmować. Ten odruch jest naturalną obroną Twojego organizmu przed udławieniem się i zaczyna działać gdy coś, np. penis dotyka tylnej ściany gardła, stymulując odpowiednie nerwy. Przy wystarczającym pobudzaniu, może dojść do bezwarunkowego wymiotowania. Odruch dławienia można kontrolować poprzez techniki relaksacyjne. Jeśli jest to problem trwały, spróboj robić loda pod innym kątem.

Może się zdarzyć, że nasienie będzie Cię mdliło z powodów psychologicznych lub z powodu smaku i konsystencji spermy. Jeśli dla Ciebie seks oralny i nasienie jest odrażające, należałoby zająć się podłożem psychologicznym. Jeśli smak lub konsystencja spermy jest do zakwestionowania, możliwe, że zmiana w diecie partnera może poprawić jej smak.

Podsumowując

Prezerwatywy

Niezabezpieczony seks oralny, niezależnie czy połykasz spermę czy nie, jest ryzykowny jeśli nie znasz stanu zdrowotnego swojego partnera. Seks oralny bez prezerwatywy może być przyczyną przenoszenia chorób, jeśli partner jest zakażony. Jednakże połykanie spermy nigdy samo w sobie nie spowoduje choroby ani innej zarazy a połykanie nie zwiększa szansy przeniesienia.

 

Dodaj komentarz

Koniecznie zapoznaj się z regulaminem komentarzy.